Bracia i Siostry

Drodzy Parafianie

Z wielką radością pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy remont naszej cerkwi domowej –  kaplicy chrzcielnej.

Przez ponad 30 lat w tej domowej świątyni pokolenia naszych Parafian rodziły się duchowo w Sakramencie Chrztu i Bierzmowania. W trakcie generalnego remontu naszej parafialnej świątyni, dokonanego przez poprzedniego Proboszcza i ówczesnych Parafian ta mała kaplica pełniła funkcję parafialnej cerkwi. Wtedy to sprawowano tu liturgię, Sakramenty Małżeństwa, pogrzeby i inne nabożeństwa.

Tradycją jest, że w każdy wtorek w kaplicy sprawowany jest Akafist do patrona dzieci i młodzieży – św. Gabriela Zabłudowskiego.

W tej cerkiewce sprawowaliśmy liturgie na początku pandemii w 2020 r.

Nadszedł czas, aby tej domowej cerkiewce przywrócić należny jej wygląd,  wydobyć ukryte piękno i duchowy potencjał.

Od 7 lutego 2022 r. są prowadzone kompleksowe prace nad odświeżeniem, wyrównaniem i pomalowaniem ścian. Zostanie też założona wentylacja. Odrestaurujemy ikonostas i mamy też zamiar położyć nową podłogę.

Mamy nadzieję, że po remoncie będziemy mogli regularnie sprawować tam nabożeństwa i sakramenty, a odnowiona świątynia będzie służyć następnym pokoleniom naszych Parafian.

Jeżeli ktoś chciałby materialnie wesprzeć to dobre dzieło prosimy o wpłaty na konto parafialne: BS w Siemiatyczach 16 8092 0001 0003 5565 2000 0010.

Jednak przede wszystkim prosimy o Wasze modlitwy .

Na bieżąco będziemy starali się informować o postępie prac zamieszczając zdjęcia z poszczególnych etapów remontu.